جادبه های گردشگری روستای توریستی گنجار

پل و رودخانه

 

در وردی روستای گنجار،پل و رودخانه وجود دارد که رودخانه آن نشات گرفته  از ییلاقات سیاهمزگی میباشد که دارای حاشیه ای وسیع و هموار با درختانی توسکا سایبانهایی طبیعی را همراه محطی آرام،جذاب و خوش آب وهوا به منطور میزبانی از گردشگران محیا نموده است که سالانه هزاران گردشگر از آن بهره مند میشوند.

زمین ورزشی و تفریحی

در کنار این رودخانه جذاب و خوش آب و هوا زمین ورزشی روستا قرار داردکه شامل زمین فوتبال و والیبال بوده و مورد استفاده مشترک ورزشکاران و گردشگران قرار میگیرد.

 

کوتاه ترین مسیر به امام زاده اسحاق

کوتاه ترین و دیدنی ترین مسیر از مرکز شهرشتان به امامزاده اسحاق از گنجار عبور میکند.که هنوز این مسیر نا تمام است اما تا نیمی از این مسیر یعنی تا خشک دره (دره سنگی گنجار) رفت آمد با وسایل نقلیه با سهولت امکان پذیر است.

جایگاه تعیین شده برای پارک گنجار

در یک کیلو متری رودخانه گنجار به سمت امام زاده اسحاق پارک گنجار با مساحت 5000 متر مربع در طرح هادی تعریف شده است که تا کنون هیچ گونه افدامی توسط مسولین و سرمایع گذاران در رابطه با آن صورت نگرفته است که تصاویر زیر نمای ازچشم انداز آن را به رخ میکشد.


بام سبز گنجار

در دوکیلو متر جاده گنجار به امام زاده اسحاق،گندم آرد(بام سبز گنجار)قرار دارد.که با چشم اندازی بسیار زیبا و ستودنی به شهرستانهای شفت فومن و قسمت های از شهر رشت اشراف دارد.

 

 

 

 

 

 

 


آبشار وزن بن

پس از گندم آرد(بام سبز گنجار)تا آبشار وزن بن کمتر از یک کیلومتر راه است.که از مسیر اصلی جاده به سمت راست با سر پاینی تقریبا 300 متر تا آبشار فاصله است.این آبشار در ادامه مسیر خشک دره(دره سنگی گنجار)میباشدکه با سنگهای لایه لایه و بسیا زیبا در کف دره و حاشیه ای پوشیده از گلهای وحشی و درختانی تنومند مجموعه ای بسیار زیبا و دیدنی را به تصویر کشیده است.

خشک دره

خشک دره(دره سنگی گنجار)دره ای بسیار زیبا در فاصله ای  تقریبا دو کیلومتری بام سبز گنجار قرار داری که توسط یک پل کوچک از جاده اصلی عبور کرده و به سمت پاین دست مسیر خود ادامه میدهد. این دره زیبا با سنگهایی بزرگ و دیدنی از چشمه های بالا دست نشات گرفته و در حاشیه ای پوشیده از گل و گیاه و درختان تنومند و دیدنی سالانه مسافران زیادی را اسقبال می نمایند.

ییلاق کتیله سر

ییلاق داخلی آن به نام کتیله سر میباشد که دارای منظره بسیار جذاب و به عنوان چراه گاه دام های افراد بومی استفاده میشود و در مسیر این جاده قرار داردتوضیح بر اینکه به علت کامل نشدن این جاده گردشگران از این فضای دیدنی تا امام زاده  اسحاق فقط توسط موتر سیکلت و پیاده میتوانند دیدن نمایند.

گلگل چمه

گلگل چمه(چشمه ای جوشان)در فاصله ای نیم کیلو متری پل گنجار در کوچه حافظ قرار دارد.این چشمه از دیدگاه بومیان از دیر باز تا کنون دارای آب متبرک و شفا بخش بوده که بعنوان تبرک نیز از آب  آن استفاده می نموده اند.

استخرهای گنجار

از دیگر جاذبه های گردشگری این روستا،استخر های آن میباشد که در کوچه شهید ایلبیگی،کوچه حافظ و کوی شهید بخشی واقع شده است.

تو ضیح بر اینکه از آنجای که روستای گنجار دارای تقسیمات جلگه ای و کوهپایه ای میباشد در اکثر مناطق آن به سمت پاین دست که شامل فومنات و قسمت های دیگر از استان است اشراف داشته و چشم اندازی زیبا را به تصویر میکشد.

/ 6 نظر / 195 بازدید
نويد

سلام خوشحال ميشم يه سر به سايت من بزنيد

علی

با تشکر از زحمات مسئولین امر در روستا بهتر بود از منازل این گندم آرد که بام گنجار بوده از زوایای مختلف عکس گرفته میشد که نشان دهنده بهتری نیز باشد به امید خدا با وجود شما عزیزان که این سایت را راه اندازی کردید نشان دهنده پیگیری در امور روستای را نشان میدهد به امید رشد بهتر شما راستی از اقدامات انجام گرفته خود افراد این شورا چه بوده است آنها را هم نشان دهید بنده یک سال به آنجا آمدام یک مقدار جاده خاکی با زیر سازسی خوبی شده بود امید که جاده آسفالت را شما زودتر هدیه دهید با تشکر از زحمات شما

امیر عباسی

منظورتان کارکرد شورا در راستای سازندگی روستا چیست؟؟؟؟؟

امیر عباسی

عرض ادب و احترام منتظر جواب هستم منظورتان کارکرد شورا در راستای سازندگی روستا چیست؟؟؟؟؟

امیر عباسی

با سلام و احترام بعد از گذشت تقریبا 9 ماه همچنان منتظر جوابم آقایان شورا

علی

اقایان مسئول بهتر است جواب اقای عباسی را نسبت به عملکردتان بدهید اینجانب نیز بعد از گذشت چند سال هنوز میبینم که جاده اصلی که چندین بار زیر سازی شده بود هنوز همانطور است و در حال از بین رفتن است البته این امر نیازمند پیگیری جدی شما است تا فصل تابستان را از دست ندادید کاری کنید آبادانی یعنی بهبود عملکرد اگر قرار باشد شما هم مثل گذشتگان عمل کنید با راه اندازی سایت که نمیشود گفت کاری کردید .ممنون